1968 - heden
Mozartstraat 54
1962 AC HEEMSKERK
T 0251-235420
E info@cavalier-musicmanagement.co
W www.cavalier-musicmanagement.com
Mozartstraat 54
1962 AC HEEMSKERK
T 0251-235420
E info@cavalier-musicmanagement.co
W www.cavalier-musicmanagement.com
Jan Piet den Tex
De gerenommeerde singer-songwriter JP den Tex start zijn carrière in de jaren zeventig met de bands Tortilla en Attraction. Vanaf 1980 is hij solo actief met zijn begeleidingsband Private Life. Samen met toetsenist Åke Danielson vormt hij in 1996 Blueville. Vanaf eind jaren negentig werkt hij met gitarist/producer Jac ...
arrangeur, basgitaar, gitaar, piano, toetsinstrumenten, zang
Bart van Poppel
mellotron, orgel
Bart de Ruiter
basgitaar
Leon Klaasse
drums, percussie
Arnoud van den Berg
contrabas
Yvonne Ebbers
gitaar
De gerenommeerde singer-songwriter JP den Tex start zijn carrière in de jaren zeventig met de bands Tortilla en Attraction. Vanaf 1980 is hij solo actief met zijn begeleidingsband Private Life. Samen met toetsenist Åke Danielson vormt hij in 1996 Blueville. Vanaf eind jaren negentig werkt hij met gitarist/producer Jac Biko aan de albums Emotional Nomads (1998), Hotel Yankee Tango (2000) en La Jeune Fille Au Chewing Gum (2004).
Attraction
gitaar, piano, zang
Blueville
gitaar, zang
Electric Tear
arrangeur, gitaar, piano
Tortilla
gitaar, piano
Turquoise
basgitaar
Vitesse
gitaar, piano
In Alkmaar richt Den Tex samen met broer Emile en Thé Lau, later zanger/gitarist The Scene, de groep Turqoise op. Overige bandleden zijn Gerard Borst (drums), Ben de Bruin (gitaar) en Ronald Krom (basgitaar). De band brengt één single uit: Who Knows.
Na een korte omzwerving van Emile naar de groep Panda richten hij en JP de groep Tortilla op, met Henk Haanraads op gitaar, Gerard Groothuys op drums en Willem Schoone op basgitaar. In 1971 brengt de groep twee singles en een LP uit. Jan Piet is verantwoordelijk voor het grootste deel van de composities. Als kort hierna Schoone vertrekt om bij Country Fair te gaan spelen, wordt hij opgevolgd door respectievelijk Jaap van der Sluis en Piet Dekker. In 1972 voegt Thé Lau zich bij de groep. Datzelfde jaar gaat de groep uiteen.
De broertjes Den Tex beginnen weer een nieuwe band: Electric Tear. Ook Gerard Groothuys en Jaap van der Sluis zijn van de partij. Overige leden zijn Jaap van Beusekom (gitaar) en Jerry Jeltema (gitaar). Groothuys vertrekt en wordt opgevolgd door Harry Heeren.
Electric Tear Harry Heeren Jaap van Beusekom
Ook Heeren verlaat de band; Cor Slotema wordt de nieuwe drummer. Ook toetsenist Kees Maat voegt zich bij de band.
JP speelt korte tijd bij Vitesse. Hierna verandert Electric Tear van naam: eerst noemen ze zichzelf Another Roadside Attraction, later kortweg Attraction. Vele bezettingswisselingen later verschijnt in 1979 eindelijk een plaat: Cinecitta. Niet veel later gaat de groep uit elkaar.
Emile heeft inmiddels een nieuwe band gevormd: Medicine Wheel, een voortzetting van Attraction. JP gaat solo, zijn band heet J.P. & Private Life. De leden van Private Life zijn David Weiss op drums, Harry Hardholt op gitaar, Willem Ennes op toetsen en Jaap van der Sluijs op basgitaar. Met deze bezetting neemt Den Tex de plaat Heartbeat op.
De plaat Playtime verschijnt.
Op de plaat So Low, geproduceerd door Michiel Hoogenboezem, laat Den Tex zich van een meer ingetogen kant horen.
Den Tex laat zich meer en meer beïnvloeden door continentale Europese muziek. Het motto van zijn nieuwe plaat is 'Ray Charles meets Charles Aznavour in a quiet street in Paris'. Na deze plaat wordt het een tijdje stil rond Den Tex. De muzikant stopt een tijdelijk met muziek en werkt enkele jaren op kantoor.
Den Tex laat weer van zich horen met de plaat After Hours
De opnames voor het project Emotional Nomads beginnen, maar om persoonlijke redenen besluit Den Tex om de opnames een tijdje niet te gebruiken.
Samen met Åke Danielson neemt Den Tex een album op: Blueville.
Met producer Jac Biko (ex-Lois Lane, ex-Tambourine, gastgitarist bij Supersub) maakt JP Emotional Nomads af. De begeleidingsband van Den Tex bestaat naast Biko uit Bart van Poppel (ex-Tambourine, ex-Lois Lane), Leon Klaasse en Bart de Ruiter. Het album wordt live opgenomen, zonder gebruik te maken van overdubs. Het moet een tweeluik worden, met Hotel Yankee Tango als tweede album. Ook staat er een dichtbundel gepland, als aanvulling op de twee albums.
Bart van Poppel Loïs Lane Supersub Tambourine
Het album Hotel Yankee Tango wordt geproduceerd door Jac Bico en Sander Janssen. De muziek op de plaat wordt aangevuld met gesproken woord en poëzie. Voor de single Maddalena wordt een videoclip gemaakt waarin Jiskefet een gastrol speelt.
Tortilla, de band van JP en zijn broer Emile, geeft op donderdag 20 maart een eenmalig concert in De Taverne in Bergen. Het is voor het eerst in dertig jaar dat de broers weer samen het podium delen. Naast de broers Den Tex bestaat de reünieband uit Bart de Ruiter (bas), Leon Klasseen (drums) en Jan Robijns (piano).
Op het album La Jeune Fille Au Chewing Gum laat JP den Tex zich door de Amerikaanse en de Franse cultuur inspireren wat zowel ingetogen Engelstalige als Franstalige liedjes oplevert. Den Tex noemt de cd geen soloplaat, maar een 'artistiek duet' samen met muzikant en producer Jac Bico (Powderblue, Tambourine).
De documentaire Emotional Nomads is een roadmovie over de 'geheimzinnige bekoring van het muzikantenleven'. Filmmaker Jindra Markus volgt JP den Tex en zijn band tijdens een serie optredens na de release van het album Emotional Nomads. De film draait vanaf 7 april in de bioscopen. In dezelfde periode verschijnt de cd Music That Inspired The Film Emotional Nomads waarop ook een video staat samen met de heren van Jiskefet. Onder de noemer The Old West Meets The New West doet Den Tex samen met de uit Tucson Arizona afkomstige John Coinman in april een korte tournee door Nederland.
Samen met Kees Prins (Jiskefet) en Paul de Munnik (Acda en De Munnik) bereidt JP het programma Op Weg Naar Huis voor waarmee het trio januari 2007 in De Kleine Komedie staat. Op Weg Naar Huis is een tour de chant over weggaan, reizen en thuiskomen. Eind januari 2007 verschijnt Bad French, een album als een 'Europese soundtrack bij een Amerikaanse roadmovie'. JP wordt begeleid door de Emotional Nomads. De productie is in handen van Sander Janssen samen met Theo Vogelaars (ex-Tröckener Kecks, De Snevo's). De laatste bonustrack op Bad French is een duet met de Amerikaanse zangeres Krista Detor. De eerste oplage van het album bevat een gratis cd met daarop de 1973 Piano Sessions met demo's voor het tweede, nooit uitgebrachte album van Tortilla. In april komen de liedjes uit het programma Op Weg Naar Huis uit op cd. Vanaf juni werkt en tourt Den Tex samen met singer/songwriter Yvonne Ebbers (ex-Liesbet), voormalig student aan de Rockacademie te Tilburg. Op 9 december geeft JP een eenmalig, avondvullend optreden in KHL te Amsterdam samen met Jan Voster, de co-producer van het album Heartbeat uit 1980. Den Tex heeft de band Wimpie & de Domino's onder zijn hoede, een groep die bestaat uit muzikanten met een verstandelijke beperking. De uitgave van hun debuut-cd krijgt ruime aandacht in de media.
Acda en De Munnik Jiskefet Tröckener Kecks
In maart verschijnt in Duitsland een speciale versie van de single Chatting With Rachmaninoff aangevuld met niet eerder uitgebrachte tracks en een liveclip gefilmd door Valerie Granberg. 13 mei starten in de SDA studio bij Woerden de opnamen voor een volgend album. Singer/songwriter Yvonne Ebbers levert gastbijdragen. Het project Op Weg Naar Huis uit 2007 komt uit op dvd met als extra een cd met een optreden in Delft. JP den Tex staat eind augustus met Wimpie & de Domino's op de Uitmarkt. Drummer Leon Klaasse en zangeres Carola Smit en altsaxofonist Dick Plat van BZN leveren tijdens het optreden gastbijdragen. In september is een eerste try-out van het theaterprogramma American Tune dat in het seizoen 2009/2010 in diverse theaters gaat draaien.
Het album American Tune is geïnspireerd door een reis door de Verenigde Staten. De cd bevat onder meer bijdragen van zangeres Vera van der Poel en gitarist Yvonne Ebbers.
JP den Tex werkt opnieuw met producer Theo Vogelaars en neemt in de SDA Studio te Snelrewaard het album Speak Diary op. De begeleidingsband op de plaat bestaat uit Leon Klaasse (drums, percussie), Yvonne Ebbers (gitaar) en Arnoud van den Berg (contrabas). De presentatie van Speak Diary vindt op 16 september plaats in Paradiso, het startschot voor de gelijknamige theatertournee. In het programma gaat de zanger op zoek naar zijn ware identiteit en blijkt zijn nauwkeurig bijgehouden dagboek meestal een onbetrouwbare getuige.
JP den Tex levert vocale bijdragen op het album Love And Taboo van Divera (Vera van der Poel).
In de discografie worden alle opnamen die zijn uitgebracht van de betreffende persoon of ensemble per soort geluidsdrager chronologisch opgesomd. Daarbij beperken we ons tot de titel, het type geluidsdrager, jaar van uitgave of opname, label, overzicht van gastmusici, plus eventuele opmerkingen over de uitgave.
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1980 |
| Label | Ariola, 202852 |
| gastmuzikant | Willem Ennes |
| Bijzonderheden | als J.P. & Private Life |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1982 |
| Label | Ariola |
| Bijzonderheden | als J.P. & Private Life |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1983 |
| Label | Nova Zembla |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1984 |
| Label | Nova Zembla |
| producer | Michiel Hoogenboezem |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1986 |
| Label | Zig! |
| gastmuzikant | Tom Barlage |
| gastmuzikant | Willem Ennes |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 1993 |
| Label | Virgin |
| Bijzonderheden | verschenen onder de naam JP Den Tex & Les Gueux |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 1996 |
| Label | Columbia |
| gastmuzikant | Åke Danielson |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 1998 |
| Label | Bedrock |
| producer | Jac Bico |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2000 |
| Label | Bedrock, BED 170251 |
| gastmuzikant | Kees Maat |
| producer | Jac Bico |
| gastmuzikant | David Rockefeller |
| producer | Sander Janssen |
| gastmuzikant | Rob van Donselaar |
| gastmuzikant | Claus Tofft |
| Bijzonderheden | onder de naam JP |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2004 |
| Label | Corazong, 255 069 |
| gastmuzikant | Jac Bico |
| producer | Jac Bico |
| gastmuzikant | Marjolein van der Klauw |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2005 |
| Label | Corazong, 255 084 |
| gastmuzikant | Kees Maat |
| gastmuzikant | Jac Bico |
| producer | Jac Bico |
| gastmuzikant | David Rockefeller |
| producer | Sander Janssen |
| engineer | Sander Janssen |
| gastmuzikant | Gus Pleines |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2007 |
| Label | Corazong |
| gastmuzikant | Jac Bico |
| producer | Sander Janssen |
| producer | Theo Vogelaars |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2007 |
| Label | Universal, 173 266-2 |
| gastmuzikant | Kees Prins |
| componist | Åke Danielson |
| producer | Theo Vogelaars |
| tekstschrijver | Jan Voster |
| gastmuzikant | Paul de Munnik |
| componist | Leon Klaasse |
| gastmuzikant | Paul Tromp |
| Bijzonderheden | Prins, De Munnik & Den Tex |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2009 |
| Label | Comme Les Chansons Records, 217209 |
| gastmuzikant | Vera van der Poel |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2011 |
| Label | Cavalier Recordings, CR 255605 |
| producer | Theo Vogelaars |
| engineer | Theo Vogelaars |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | 7", 1980 |
| Label | Ariola, 102437 |
| B-kant | Low Budget Rider |
| Bijzonderheden | als J.P. & Private Life |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | 7", 1981 |
| Label | Ariola, 103752 |
| Bijzonderheden | als J.P. & Private Life |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | 7", 1986 |
| Label | Zig! |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CDS, 1998 |
| Label | Bedrock, BED 271143 |
| B-kant | All Kinds Of Miracles/Heart Of Darkness |
| producer | Jac Bico |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CDS, 2000 |
| Label | Bedrock, BED 170250 |
| B-kant | Life is a tango |
| Bijzonderheden | onder de naam JP |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | Compilatie, 2004 |
| Label | Corazong, 255 079 |
| Bijzonderheden | de bijdrage van JP den Tex is het nummer Toulouse |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | LP, 1980 |
| Label | Bubble, 201260 |
| gastmuzikant | Harry Hardholt |
| gastmuzikant | Jaap van der Sluijs |
| gastmuzikant | JP den Tex |
| Bijzonderheden | met bijdragen van de groep Solution |
| Act | JP den Tex |
| Type en jaar | CD, 2012 |
| Label | MG Records, MG005 |
| engineer | Theo Vogelaars |
| gastmuzikant | Mark Haanstra |
| gastmuzikant | Arend Bouwmeester |
| gastmuzikant | Arwen Linnemann |
| gastmuzikant | Rob Kloet |
| gastmuzikant | JP den Tex |
| Bijzonderheden | bevat ook bijdragen van gitarist Oliver Hartung en pianist Simon Hostettler |
1980
Bart van Poppel
1990
Åke Danielson
1990
Henny Vrienten
1990
Time Bandits
2000
Jiskefet
2005
Jiskefet
2007
Jiskefet
2011
Leon Klaasse